Vajnorská 127 / C
0911 07 09 71
Zemmco Systems

Basralocus (Guayana Teak)

Nezameniteľná pevnosť a estetické pôvaby

Čo je Basralocus, respektíve Guyanský Teak: Základné informácie:

Exotické drevo "Guyana Teak", botanický názov: Basralocus Tento výnimočný druh dreva, ktorý pochádza z dažďových pralesov Guyany v Južnej Amerika , spája výkonné technické vlastnosti s pôsobivou krásou a premení vašu drevenú terasu na očarujúcu vonkajšiu oázu.

Terasové dosky Basralocus vynikajú svojimi vynikajúcimi technickými vlastnosťami, ktoré z nich robia optimálnu voľbu pre vonkajšie použitie. Vďaka svojej mimoriadnej hustote a tvrdosti zaujmú pozoruhodnou dlhou životnosťou a vysokou odolnosťou voči nepriaznivým poveternostným podmienkam. Bez ohľadu na to, či ide o vlhkosť, hmyz alebo plesne, terasové dosky Basralocus odolajú všetkým výzvam a udržia si svoju výnimočnú stabilitu po celé roky.

Exotické drevo Bazralocus vyniká veľmi nízkou nasiakavosťou, preto je vhodným materiálom na terasy okolo bazénovaj s slanou vodou. Veľmi dobre odoláva dokonca aj morskej vode. Je ideálnou voľbou pri stavbe terasy pri dome, na záhrade alebo aj ako odvetraná drevená fasáda. Svojou kresbou pripomína Barmský Teak a Cumaru . Napriek hustote cca 800 kg/m³ sa s ním ľahko pracuje.

Zvláštnosťou tohto dreva je pomerne jednotná hnedá farba a výrazná kresba. Farebná škála siaha od teplej stredne hnedej až po sýtu tmavohnedú, s občasnými červenkastými alebo fialovými odtieňmi. Zrnitosť je často výrazná a siaha od jemných línií až po nápadné vlnité vzory, čo dáva drevu jedinečný a atraktívny charakter.

Image

Prirodzený lesk Basralocus dáva vašej terase luxusný vzhľad, ktorý vzbudzuje obdiv. Postupom času drevo získa očarujúcu strieborno-sivú patinu, ktorá zvýrazňuje jeho prirodzenú krásu a dodáva vašej terase rustikálny, nadčasový šarm. Guyanský teak nie je teak "Guyana Teak" sa často zamieňa s pravým teakom (botanický názov: Tectona Grandis). Výraz „guayanský teak“, ktorý sa vyskytuje v obchode, je zavádzajúci: takto pomenované drevo sa v skutočnosti nazýva Basralocus alebo Angelika a je to iný strom s inými vlastnosťami ako barmský teak. Napriek tomu je Basralocus nezávislým druhom dreva, ktorý zaujme svojimi jedinečnými vlastnosťami a exotickým šarmom a vaša drevená terasa získa nádych luxusu a jedinečnosti

Napríklad drevo predávané pod názvom "Guyana Teak" zvyčajne spadá do triedy odolnosti 2 a nie 1 - ako skutočný teak - takže nie je také odolné ako pravý Barmský teak . Štruktúra dreva je tiež výrazne hrubšia a nie je taká pružná ako pri barmskom teaku. Navyše farba dreva nie je medovo-zlatá ako u pravého teaku. Tieto rozdiely vysvetľujú nižšiu cenu v porovnaní so skutočným teakom.

Basralocus je veľmi obľúbený ako exotické drevo vhodné na terasy , fasádu , ale aj na stavbu mostov a ako terasa na móle. Dôvodom je, že drevo je napádané len zriedkavo . Popri Cumaru , Ipe a iným exotickým drevinách je vhodný pre vodné stavby. Odhadovaná životnosť je 20-30 rokov

Zažite krásu a všestrannosť drevených terás z exotického dreva Basralocus a premeňte svoj vonkajší priestor na miesto oddychu a elegancie . So svojou pôsobivou tvrdosťou a elegantným vzhľadom sú terasové dosky Basralocus ideálnou voľbou pre štýlové terasy a fasády s dlhou životnosťou, ktoré zapôsobia na vašich hostí a vytvoria doma príjemnú atmosféru. Objavte prírodnú nádheru s terasou Basralocus a premeňte svoj vonkajší priestor na oázu relaxu

Technické informácie
Meno
Basralocus (Guayana Teak)
Bežné mená
Basralocus, Guayana Teak, Angélique
Vedecké meno
Dicorynia guianensis
Primárna lokalita
Basralocus je pôvodný v tropických dažďových pralesoch severnej Južnej Ameriky, najmä v Guyane, Suriname a častiach Brazílie.
Rozšírenie
Tento druh sa nachádza predovšetkým v oblastiach s bohatými a vlhkými lesnými ekosystémami, kde dominujú vlhké a teplé podmienky.
Podmienky rastu
Basralocus preferuje vlhké, tropické podnebie s vysokými teplotami a pravidelnými zrážkami počas celého roka.
Farba
Drevo basralocus má bohatú, hlbokú hnedú farbu s červenými alebo purpurovými odtieňmi, ktoré sa s vekom môžu zmeniť na tmavšie tóny.
Textúra
Drevo basralocus má bohatú, hlbokú hnedú farbu s červenými alebo purpurovými odtieňmi, ktoré sa s vekom môžu zmeniť na tmavšie tóny.
Vôňa
Pri spracovaní môže mať basralocus jemnú, príjemnú vôňu, ktorá nie je príliš výrazná.
Výška
30 až 35 metrov
Obvod kmeňa
1 a viac metrov
Priemerná váha suchého dreva
Okolo 800-900 kg/m³
Špecifická hmotnosť
Špecifická hmotnosť je vysoká, približne 0,8-0,9 (800-900 kg/m³), čo znamená, že drevo je veľmi ťažké a husté.
Tvrdosť (Janka Hardness)
Tvrdosť basralocus je veľmi vysoká, s hodnotami okolo 2,200 lbf (9,800 N), čo ho radí medzi jedny z najtvrdších drevených materiálov.
Modul prasknutia (pevnosť v ohybe)
Modul prasknutia je veľmi vysoký, približne 19,000 psi (131 MPa), čo svedčí o jeho vynikajúcej pevnosti a odolnosti voči ohybu.
Modul elasticity
Modul elasticity tohto dreva je okolo 2,450,000 psi (16.9 GPa), čo značí jeho vysokú pružnosť a schopnosť odolávať deformácii.
Pevnosť pri tlaku
Pevnosť pri tlaku je vysoká, okolo 10,500 psi (72.4 MPa), čo ukazuje na jeho vynikajúcu schopnosť odolávať stlačeniu.
Zmršťovanie (radial)
Basralocus má nízke až stredné zmršťovanie, s radiálnym zmršťovaním okolo 3-4% a tangenciálnym zmršťovaním 6-8%.
Spracovateľnosť
Kvôli svojej vysoké tvrdosti a hustote môže byť basralocus náročnejší na spracovanie, vyžaduje si ostré nástroje a môže spôsobiť problémy pri lepení a dokončovaní.
Cena
Basralocus je vzhľadom na svoje výnimočné vlastnosti a obmedzené rozšírenie považovaný za drahší materiál. Jeho cena odráža jeho vysokú kvalitu, odolnosť a estetickú hodnotu.
Cena terasových dosiek
od 44 Eur za m2

Ak máte iné otázky o Basralocus, neváhajte nás kontaktovať.

Zemmco Systems

Naše terasy, fasády a ploty z Basralocus

Pozrite sa aké projekty z Basralocus sme úspešne dokončili pre našich klientov.

Zemmco Systems

Vyžiadajte si nezáväznú cenovú ponuku

Pridajte sa k stovkám spokojných zákazníkov a úspešne dokončených projektov.

Zemmco Systems

História a pôvod Basralocus (Guayana Teak)

Basralocus, známy tiež ako Guayana Teak, pochádza z tropických pralesov Južnej Ameriky, najmä z Guyany, Surinamu a severnej Brazílie. Už dlho je cenený pre svoju odolnosť a pevnosť, čo ho v minulosti robilo populárnym pre stavbu lodí a mostov. Európski kolonisti ho v 17. a 18. storočí objavili a začali ho exportovať do Európy, kde sa využíval na výrobu nábytku a ako konštrukčný materiál.

Image link

Basralocus si zachoval popularitu aj v modernom období vďaka svojim estetickým a mechanickým vlastnostiam, nachádzajúc uplatnenie v luxusnom nábytkárstve a exteriérových aplikáciách. Dnes sa kladie dôraz na udržateľný zber tohto dreva, aby sa zabezpečila jeho dostupnosť pre budúce generácie bez poškodenia pôvodných ekosystémov.

Zemmco Systems

Prečo je Basralocus obľúbený

Prirodzená odolnosť
Basralocus je známy svojou vysokou odolnosťou voči hnilobe a škodcom, vrátane termitov, čo ho činí ideálnym pre použitie v náročných exteriérových podmienkach.
Trvanlivosť
Vďaka svojej mimoriadnej pevnosti a tvrdosti si Basralocus zachováva svoju štruktúrnu integritu po dlhé obdobia, čo z neho robí obľúbený výber pre trvanlivé konštrukcie a aplikácie.
Estetický vzhľad
Bohatá hnedá až červenohnedá farba spolu s unikátnou textúrou zrna poskytuje Basralocusu estetickú príťažlivosť, ktorá je vyhľadávaná v dizajne nábytku a dekoratívnych aplikáciách.
Spracovateľnosť
Napriek svojej tvrdosti, Basralocus je s príslušnými nástrojmi dobre spracovateľný, umožňuje vytvárať hladké a detailné povrchy, čo je dôležité pre vysokokvalitné nábytkárske a stavebné projekty.
Zemcco Systems

Využitie Basralocus

Jeho estetická príťažlivosť a odolnosť predurčujú Basralocus na výrobu mnohých prvkov vrátane lodí, vodných konštrukcií, nábytku alebo podláh.

Exteriérové podlahy
Odolnosť voči poveternostným vplyvom a hnilobe ho robí ideálnym pre terasy a vonkajšie podlahy.
Stavebné prvky
Používa sa na výrobu nosných konštrukcií, stĺpov a trámov, ktoré vyžadujú vysokú pevnosť a odolnosť.
Námorné konštrukcie
Používa sa na výrobu dokov, mostov a prvkov vystavených slanej vode.
Špeciálne aplikácie
Jeho jedinečná estetika a vlastnosti nájdu uplatnenie v interiérovom dizajne a umeleckých dielach.
Zemmco Systems

Ekologické otázky spojené s ťažbou Basralocus

Intenzívna ťažba Basralocus môže prispievať k odlesňovaniu v oblastiach Južnej Ameriky, najmä v Guyane, Suriname a severnej Brazílii, čo má za následok straty biotopov a biodiverzity.

Uhlíková stopa
Odstraňovanie veľkých ploch lesov zvyšuje emisie skleníkových plynov, keďže stromy, ktoré pohlcujú CO2, sú odstránené a ich uhlík je uvoľnený do atmosféry.
Narušenie ekosystémov
Ťažba v tropických lesoch môže narušiť ekologickú rovnováhu, ovplyvniť vodné zdroje a životné prostredie miestnej fauny a flóry.
Sociálne dopady
Ťažba môže mať vplyv na miestne komunity, ktoré sú závislé od lesov na svoje obživu, kultúru a tradičný spôsob života.
Udržateľnosť
Neudržateľné lesnícke praktiky a nedostatočná obnova lesov po ťažbe môžu viesť k vyčerpaniu zásob Basralocus, čo ohrozuje jeho dostupnosť pre budúce generácie.
Zemmco Systems

Vyžiadajte si nezáväznú cenovú ponuku

Pridajte sa k stovkám spokojných zákazníkov a úspešne dokončených projektov.

Ekonomický vplyv ťažby Basralocus

Ťažba Basralocus prináša významné príjmy pre lokálne ekonomiky v regiónoch, ako sú Guyana, Surinam a časti Brazílie, prostredníctvom priameho zamestnávania v lesníctve a súvisiacich odvetviach, ako je spracovanie dreva a export.

Udržateľnosť

Neudržateľné lesnícke praktiky môžu dlhodobo ohroziť zásoby Basralocus, čo by malo negatívny vplyv na ekonomiku týchto regiónov. Investície do udržateľnej ťažby a certifikácie môžu pomôcť zabezpečiť dlhodobú ekonomickú stabilitu.

Rozvoj infraštruktúry

Investície do ťažby a spracovania Basralocus môžu viesť k rozvoju infraštruktúry, ako sú cesty a zariadenia na spracovanie, čo môže mať pozitívny vplyv na lokálne spoločenstvá.

Export

Basralocus je cenný exportný tovar, ktorý prispieva k obchodným bilanciám produkčných krajín. Jeho vysoká cena na medzinárodných trhoch môže značne podporiť ekonomiku exportujúcej krajiny.
Zemmco Systems

Aktuálne výzvy v obchode s Basralocus

Zabezpečenie udržateľnej ťažby a spracovania Basralocus je kľúčovou výzvou, aby sa predišlo nadmernej exploatacii a zničeniu tropických lesov, ktoré sú jeho prirodzeným biotopom.

Certifikácia
Zabezpečenie, že Basralocus pochádza z legálnych a udržateľne spravovaných zdrojov, je komplikované kvôli nedostatku transparentnosti a sledovateľnosti v dodávateľských reťazcoch.
Regulácie
Rôzne medzinárodné a národné predpisy o ochrane lesov a obchode s tropickým drevom môžu komplikovať export a import Basralocus, vyžadujúc od obchodníkov dodržiavanie prísnych právnych a environmentálnych štandardov.
Volatilita
Ceny Basralocus môžu byť nestabilné kvôli kolísaniu dopytu na globálnych trhoch, politickým nestabilitám v produkčných krajinách a prírodným katastrofám, ktoré môžu ovplyvniť ponuku.
Ekológia
Verejný a spotrebiteľský tlak na ochranu životného prostredia a dodržiavanie sociálnych noriem v produkčných krajinách môže pridať ďalšie náklady a výzvy pre obchodníkov s Basralocus.

Súčasný stav a budúcnosť Basralocus

Súčasnosť
Regulačné Výzvy: Stále existujú výzvy súvisiace s reguláciou a certifikáciou v oblastiach, kde sa Basralocus ťaží, čo ovplyvňuje jeho udržateľný obchod. Ekologické Obavy: Pretrvávajúce obavy týkajúce sa odlesňovania a straty biodiverzity v dôsledku neudržateľnej ťažby Basralocus v niektorých regiónoch. Trhová Poptávka: Poptávka po Basralocus na trhu stále rastie vďaka jeho cenenej odolnosti a estetike, najmä v exteriérových aplikáciách.
Budúcnosť
Udržateľné Lesníctvo: Rastúci dôraz na udržateľné lesnícke praktiky a certifikáciu môže viesť k zlepšeniu správy a ochrany lesov, čo zabezpečí dlhodobú udržateľnosť zdrojov Basralocus. Inovácie v Spracovaní: Technologický pokrok a inovácie v spracovaní a konzervácii môžu zvýšiť efektivitu využitia Basralocus a znížiť ekologický dopad. Alternatívne Materiály: Rozvoj a adopcia alternatívnych, ekologicky udržateľných materiálov môže ovplyvniť poptávku po Basralocus, čo si vyžaduje inovácie a adaptáciu zo strany odvetvia. Medzinárodná Spolupráca: Medzinárodná spolupráca a partnerstvá medzi výrobnými krajinami a spotrebiteľskými trhmi môžu podporiť udržateľné obchodné praktiky a zabezpečiť ochranu tropických lesov.
Zemcco Systems

Udržateľné metódy správy a ťažby Basralocus

Zavádzanie certifikácií, ako je FSC (Forest Stewardship Council), ktoré zaisťujú, že ťažba Basralocus prebieha zodpovedne, s minimálnym dopadom na životné prostredie a za spravodlivých podmienok pre miestne komunity.

Selektívna tažba
Praktizovanie selektívnej ťažby, kde sa odstraňujú len určité stromy pri zachovaní celkového zdravia lesného ekosystému, čím sa predchádza nadmernej exploatácii a zabezpečuje regenerácia lesov.
Ochrana biodiverzity
Opatrenia na ochranu biodiverzity a endemických druhov vo výrobných oblastiach, vrátane vytvárania chránených oblastí a ekologických koridorov.
Obnova
Implementácia programov obnovy a zalesňovania na náhradu vyťažených stromov a podpora biodiverzity, čím sa zabezpečuje dlhodobá udržateľnosť lesov.
Uhlíková stopa
Optimalizácia logistiky a dopravy dreva, aby sa minimalizovala uhlíková stopa spojená s ťažbou a prepravou Basralocus.
Zemmco Systems

Praktické tipy pre kupujúcich Basralocus

Overenie certifikácie
Uprednostňujte Basralocus s certifikátom udržateľnosti, ako je FSC (Forest Stewardship Council), ktorý zaručuje, že drevo bolo získané zodpovedným spôsobom s ohľadom na životné prostredie a miestne komunity.
Pôvod dreva
Zistite pôvod dreva, aby ste sa uistili, že pochádza z legálnych a udržateľných zdrojov. Transparentnosť pôvodu môže pomôcť predísť nákupu dreva z nelegálnej ťažby.
Poznanie vlastností
Oboznámte sa s typickými vlastnosťami Basralocus, ako sú farba, textúra a hustota, aby ste vedeli identifikovať pravé drevo a odhaliť možné falzifikáty.
Cena
Ceny Basralocus môžu byť rôzne v závislosti od kvality, pôvodu a certifikácie. Porovnávaním cien u rôznych dodávateľov môžete nájsť najlepšiu hodnotu za vaše peniaze.

Často kladené otázky

Toto sú najčastejšie otázky našich klientov

Ako rozpoznať kvalitné Basralocus?

Farba a Vzhľad: Kvalitný Basralocus má typicky bohatú, hlbokú hnedú až červenohnedú farbu. Drevo by malo mať jednotný vzhľad bez nežiaducich škvŕn alebo výrazných farebných odchýlok. Textúra a Zrno: Hľadajte jemnú až stredne hrubú textúru s rovnomerným a pravidelným zrnitím. Nepravidelnosti v zrnitosti môžu byť prirodzené, ale nemali by dominovať celkovému vzhľadu. Hustota a Tvrdosť: Basralocus je známy svojou vysokou hustotou a tvrdosťou. Drevo by malo pôsobiť ťažko a pevne, čo môžete čiastočne overiť zdvihnutím alebo poklepaním na drevo. Rovnosť a Rozmery: Drevené diely by mali byť rovné, bez viditeľných skrútení, zakrivení alebo iných deformácií. Presné rozmery sú dôležité pre konštrukčné aplikácie, kde sa vyžaduje presnosť. Povrchové Nedokonalosti: Kontrolujte povrch dreva na prítomnosť trhlín, dier od červov, hlbokých ryh alebo iných nedokonalostí, ktoré by mohli ovplyvniť štrukturálnu integritu alebo estetiku. Vôňa: Čerstvý Basralocus môže mať charakteristickú vôňu, ktorá nie je príliš silná alebo nepríjemná. Zmena vône môže naznačovať problémy s kvalitou alebo starnutím materiálu. Certifikácia: Kvalitný Basralocus by mal byť možno sprevádzaný certifikátmi udržateľnosti alebo inými dokladmi, ktoré potvrdzujú jeho pôvod a spôsob ťažby.

Ako sa starať o Basralocus?

Povrchová úprava: Aplikujte vhodnú povrchovú úpravu, ako sú oleje, vosky, alebo ochranné laky, ktoré sú špeciálne určené pre vonkajšie drevo. Tieto úpravy pomáhajú chrániť drevo pred poveternostnými vplyvmi, UV žiarením a zvyšujú jeho odolnosť voči hnilobe. Pravidelné čistenie: Udržujte drevo čisté od nečistôt, prachu a organických zvyškov. Môžete použiť mäkkú štetinovú kefu a mierne čistiace roztoky, ktoré nie sú príliš agresívne, aby ste nepoškodili povrchovú úpravu. Vyvarujte sa stojatej vody: Zabezpečte dobrý odtok a zabráňte dlhodobému kontaktu s vodou alebo vlhkým prostredím, aby ste minimalizovali riziko hniloby a rozširovania plesní. Kontrola a údržba: Pravidelne skontrolujte drevo na príznaky opotrebenia, poškodenia alebo hniloby. V prípade potreby vykonajte potrebné opravy alebo obnovte povrchovú úpravu. Ochrana pred škodcami: Monitorujte drevo na prítomnosť škodcov, ako sú termiti. V prípade zistenia škodcov použite vhodné insekticídne prípravky alebo vyhľadajte odbornú pomoc. Zimná ochrana: V prípade, že je Basralocus použitý v exteriérových podmienkach v chladných oblastiach, zabezpečte adekvátnu ochranu počas zimných mesiacov, aby ste predišli poškodeniu mrazom. Minimalizácia priameho slnečného žiarenia: Hoci Basralocus dobre znáša slnečné žiarenie, dlhodobá expozícia môže spôsobiť vyblednutie alebo zmeny v farbe. V prípade potreby použite ochranné kryty alebo premiestnite predmety z Basralocus do menej exponovaných oblastí.

Ak máte ďalšie otázky, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám ich zodpovieme.

Zemmco Systems

Vyžiadajte si nezáväznú cenovú ponuku

Pridajte sa k stovkám spokojných zákazníkov a úspešne dokončených projektov.