Drevené exotické fasády, ploty a terasy ITAUBA

ITAUBA je výbornou alternatívou k IPE a k iným tmavým drevinám používaným v exteriéri

NAJvÝhodnejšie drevo ITAUBA

Farebnosťou je veľmi podobné drevu IPE, no je cenovo výhodnejšie. Tvrdosť a odolnosť tejto terasy je oproti IPE o čosi nižšia. Odolnosť voči napadnutiu hmyzom alebo plesniam je veľmi vysoká. Ďalšou osobitosťou drevenej terasy ITAUBA sú tzv. olejové škvrny. Sú to malé minerálne inklúzie, ktoré vyzerajú, akoby olej kvapol na podlahu. Tieto sú vplyvom užívania dosiek a ich vystavenia rôznym poveternostným podmienkam časom menej viditeľné až takmer úplne zaniknú. ITAUBA ako drevená terasa je alternatívou napríklad pre IPE, pretože má podobnú farebnosť a je o čosi lacnejšia a jeho kresba je podobná Teakovému drevu.

Z dreva ITAUBA realizujeme terasy, fasády a ploty, ale aj iné stolárske výrobky na mieru. 

Farebnosť dreva ITAUBA

Pokiaľ ide o farbu, ITAUBA má tendenciu k tmavším rôznofarebným odtieňom, ale ak je vystavená slnečnému žiareniu, tak pomaly naberá ešte tmavší a jednotný hnedý tón.

Vyžiadajte si nezáväznú cenovú ponuku

Starostlivosť o drevo ITAUBA

Prirodzená oxidácia spôsobená ultrafialovým svetlom spôsobí, že podlahová krytina na povrchu zosivie. Na zachovanie prirodzenej farby dreva, ale taktiež na predĺženie jeho životnosti odporúčame používať špeciálny olej na vonkajšiu drevenú krytinu, napr. transparentný ochranný olej. Renovácia krytiny by sa mala vykonávať dvakrát za rok – pred zimou a po zime.

 

+421 911 070 971

Nezáväzná objednávka: info@zemmco.sk

Zemmco Systems s.r.o. | Zámocká 3, Bratislava 81101 | IČO: 44 020 198 | DIČ: 2022551839 | IČ DPH: SK2022551839

© 2021 Zemmco System, s.r.o. | Všetky práva vyhradené | Ochrana osobných údajov