Exotický BARMSKÝ TEAK

Prirodzene odolné exotické drevo s veľmi dlhou životnosťou

Tisícročia využívané
teakové drevo

Teakové drevo bolo výrazne využívané už pred viac 2000 rokmi, najmä v juhovýchodnej Ázii. Teakové nosníky použité v budovách starších ako tisíc rokov v Indii a Barme sa často nachádzajú vo veľmi dobrom technickom stave. Do Európy sa v značných množstvách začalo dovážať v 19. storočí a čoskoro sa stalo cenným materiálom na výrobu elegantného nábytku vo viktoriánskom štýle. Zhotovujú sa z neho okrem iného časti lodí určené na rýchle opotrebovanie, napríklad paluby.

Z dreva BARMSKÝ TEAK realizujeme terasy, fasády a ploty, ale aj iné stolárske výrobky na mieru. 

Farebnosť dreva
BARMSKÝ TEAK

BARMSKÝ TEAK je výnimočné drevo vďaka svojej štruktúre a veľkému obsahu prírodných olejčekov či kyseliny kremičitej. Ide o rozmerovo stále drevo s vysokou trvanlivosťou a to najmä vo vlhkom prostredí. Jeho farebné odtiene sa pohybujú od hnedej po tmavohnedú.

Vyžiadajte si nezáväznú cenovú ponuku

Starostlivosť o BARMSKÝ TEAK

Prirodzená oxidácia spôsobená ultrafialovým svetlom spôsobí, že podlahová krytina na povrchu zosivie. Na zachovanie prirodzenej farby dreva, ale taktiež na predĺženie jeho životnosti odporúčame použiť špeciálny olej na vonkajšiu drevenú krytinu, napr. transparentný ochranný olej. Renovácia krytiny by sa mala vykonávať dvakrát za rok, pred zimou a po zime.

+421 911 070 971

Nezáväzná objednávka: info@zemmco.sk

Zemmco Systems s.r.o. | Zámocká 3, Bratislava 81101 | IČO: 44 020 198 | DIČ: 2022551839 | IČ DPH: SK2022551839

© 2021 Zemmco System, s.r.o. | Všetky práva vyhradené | Ochrana osobných údajov