Drevené terasy

Nechajte sa očariť prírodným drevom a splňte si sen o dokonalej terase. Ponúkame drevené terasy, ktoré si vás získajú nielen svojou vysokou kvalitou a atraktívnym vzhľadom, ale aj dlhou životnosťou. Drevené terasové dosky sú vyrobené z exotických drevín tej najvyššej kvality, ktoré sú nevyhnutným predpokladom na to, aby nová drevená terasa naplnila aj tie najvyššie očakávania.
detail na drevenu terasu
pohlad z hora terasa
detail na drevenu terasu
terasa cumaru

Drevená terasa z prvotriedneho materiálu

Počuli ste už o drevených terasách, ktoré vydržali doslova iba pár sezón a vyžadovali si pravidelnú starostlivosť? Nuž, aj v tomto prípade platí, že nie je drevo ako drevo. Nami ponúkané terasové dosky sú vyrobené z toho najkvalitnejšieho exotického dreva, pričom výber jednotlivých drevín vôbec nie je náhodný. V našej ponuke preto nájdete drevené terasové dosky vyhotovené z prvotriednych drevín pochádzajúcich predovšetkým z Južnej Ameriky.

V ponuke nemôže chýbať exotické drevo IPE vyznačujúce sa vysokou odolnosťou a extra dlhou životnosťou. Okrem neho ale môžete uprednostniť aj ďalšie druhy exotických drevín, ako mimoriadne obľúbené Cumaru, Garapu, Barmský teak, prípadne svojej drevenej terase dodať unikátny vzhľad vďaka dekoratívnemu drevu Tigerwood.

Ak je vaším cieľom dokonalá drevená terasa, vybrať si môžete len samotnú drevinu, ale aj spôsob jej spracovania, farbu a ďalšie parametre. Nová drevená terasa v našom podaní tak bude presne spĺňať vaše predstavy. Sme pripravení poradiť vám tak, aby bola výsledkom drevená terasa, ktorá vám bude robiť dlhé roky radosť.

+421 911 070 971

Nezáväzná objednávka: info@zemmco.sk

KLASIFIKÁCIA KVALITY EXOTICKÉHO DREVA

Klasifikácia kvality –  First Clear, #1, First Export Clear, Select, #2 Grade
97 % exotického dreva ktoré ponúkame je v kvalite First Clear, First Export Clear a predovšetkým FAS – First and Second.

DETAILNEJŠÍ OPIS FIRST AND SECOND QUALITY

Najvyššia možná kvalitatívna trieda pri exotickom dreve z Južnej Ameriky. Povolené sú malé trhliny na povrchu, živicové kanáliky, malé zdravé hrčky, otočené vlákno, zábeh bele, malé stopy po červotočoch sú povolené max do 5 % dodaného množstva. Nerovnosti, stopy po neodfrézovaní a iné kazy vzniknuté pri strojovom opracovaní sú povolené max do 3 % dodaného množstva materiálu . Nerovnomerný sklon vlákien, farebné rozdiely, mierne skrútené /ohnuté kusy a iné deformácie nie sú klasifikované ako vady / kazy. Praskliny na rezných koncoch do 50 mm sú povolené.

Neexistuje žiadna oficiálna trieda, ale väčšina výrobcov sa riadi podobnými štandardmi, pričom minimálne jednu „pohľadovú“ stranu hodnotí relatívne bez defektov. Na zadnej strane sú povolené menšie chyby, ako sú malé uzlíky, drobné diery, ľahké vynechanie alebo vytrhnutie od hobľovania a iné neštrukturálne chyby. Stupeň #2 sa niekedy nazýva aj „Select“ a je vhodný a použiteľný na stavbu drevenej terasy alebo fasády a je väčšinou sušený vzduchom (AD). Mali by ste ale očakávať, že za produkt triedy „Select #2“ zaplatíte o cca 20 % menej.

MATERIÁL SUŠENÝ VZDUCHOM (AD) VS. MATERIÁL SUŠENÝ V PECI (KD)|OBSAH A VYROVNANIE VLHKOSTI

Exotické drevo je k dispozícii vo formátoch sušených vzduchom (AD) a sušených v sušičke/peci (KD). Materiál sušený na vzduchu sa dodáva na tenkých tyčiach alebo „špalíkoch“ a zvyčajne sa po rezaní na píle pred povrchovou úpravou na konečné veľkosti terasových dosiek poukladá a schne len niekoľko týždňov. Čím dlhší je čas pred nanášaním na povrch, tým lepší bude konečný produkt z hľadiska konzistentnej veľkosti. Vzduchom sušená palubovka bude naďalej schnúť na ceste z Južnej Ameriky k dodávateľovi a počas skladovania bude naďalej strácať vlhkosť, keď sa dostane do skladu distribútora alebo dovozcu. Čím dlhšie bude materiál ležať v sklade, tým je pravdepodobnejšie, že bude správne vyrovnaný s podmienkami prostredia v danom regióne.

Kiln Dried (KD) sa vo všeobecnosti suší v peci (komore) na 16-18 % (+- 2 %) vlhkosť. Proces sušenia v peci eliminuje procesy zmeny tvaru a objemu dreva , ktoré sa vo všeobecnosti zanechávajú stopy pri materiáli sušenom na vzduchu. Niektorí distribútori a dovozcovia brúsia na vzduchu vysušený materiál ( AD) , aby odstránili nálepky čo sa môže zdať ako účinné, ale stále to bude mať za následok rozdiely v šírke a hrúbke medzi doskami ktoré môžu byť +/- 3-5 mm . Materiál vysušený v peci je vopred vyrovnaný a má konzistentnú veľkosť a zmeny objemu sú minimálne. Pri materiály sušenom v komore (KD) je potrebné sa uistiť, že pri inštalácii máte medzi doskami dostatočnú dilatačnú medzeru.

Postaráme sa o realizáciu vášho vysnívaného projektu z dreva či WPC.

Zemmco Systems s.r.o.

+421 911 070 971

info@zemmco.sk

Zemmco Systems s.r.o. | Zámocká 3, Bratislava 81101 | IČO: 44 020 198 | DIČ: 2022551839 | IČ DPH: SK2022551839

© 2021 Zemmco System, s.r.o. | Všetky práva vyhradené | Ochrana osobných údajov