Krásne exotické drevo TIGERWOOD

Pevné drevené terasy, fasády a ploty

EXOTICKÉ DEKORATíVNE
DREVO TIGERWOOD

Tigerwood je ideálnou voľbou v prípade, že máte záujem o unikátnu drevenú terasu, podlahu, schody či fasádu s prirodzeným exotickým nádychom. Drevina „Astronium fraxifolium“, Muiracatiara alebo teda Tigerwood pochádza z Južnej Ameriky primárne z Brazílie, Bolívie a Peru, kde je tento strom výrazne rozšírený. Poznáme ho aj pod názvami ako Zebrawood, Urunday, Muiracatiara a Bossona. Ide o listnatý strom s pravidelným kmeňom o priemere cca 1 meter, rastúci až do výšok okolo 30 metrov. Hustota Tigerwood sa pohybuje okolo 0,80g/cm3 pri 12 % obsahu vlhkosti. Po ošetrení sa toto drevo výrazne vyhladí a „zamastí“. Tigerwood je veľmi odolný voči hmyzu, larvám a drevokazným hubám, ale taktiež výborne odoláva aj nepriaznivým poveternostným podmienkam a iným vplyvom nepredvídateľného počasia či vlhkosti. Aj preto sa často využíva v záhrade, no svojím dekoratívnym štýlom veľmi zaujme a je použiteľný aj v interiéri.

Z dreva Tigerwood realizujeme drevené terasy, fasády, ploty, pergoly, ale aj iné stolárske výrobky na mieru.

Farebnosť dreva TIGERWOOD

Drevo TigerWood sa vyznačuje nádhernou kresbou pripomínajúcu tigriu kožu, odkiaľ zároveň aj pochádza názov tejto dreviny známej tiež ako Muiracatiara alebo Zebrawood. Radí sa medzi najkrajšie dreviny Južnej Ameriky. Nepravidelné medovo hnedé línie sú vizuálne prerušované nepravidelnými čiernymi pruhmi a škvrnami, ktoré pripomínajú tigriu kožu. Drevina tiež vyniká premenlivou konzistenciou a nepravidelným vláknom, čo drevu dodáva výrazný šarm. Svojim množstvom rôznych odtieňov, pruhov a škvŕn vytvára takmer vždy unikátnu a plne jedinečnú dekoráciu.

Farebné prevedenia

Vyžiadajte si nezáväznú cenovú ponuku

 Starostlivosť a ŠPECIFIKÁCIA drevA TIGERWOOD

Tigerwood si nevyžaduje dodatočné olejovanie či lakovanie, keďže je výrazne odolné a samo o sebe krásne, no dodatočný náter dokáže umocniť jeho výraznú štruktúru, a predĺži tak proces „šednutia“. Drevená terasa Tigerwood má vďaka svojim vlastnostiam veľmi dlhú životnosť. Kvalitou sa radí medzi prvotriedne dreviny. Pred použitím sa pomaly a postupne suší čím nestráca na kvalite, čo je veľmi dôležité pri použití v exteriéri ako napríklad na drevené terasy či drevené fasády. Pre montáž sa odporúča využiť skrutky a nerezové klipy. Na škále tvrdosti – Janka sa umiestňuje vysoko so skóre tvrdosti 1850. Aj pre svoju tvrdosť sa ohýba v celku ťažko a horšie sa s ním pracuje, no výsledok prináša o to viac zadosťučinenia. Tigerwood veľmi dobre znáša vlhkosť čo ho predurčuje na inštalácie v exteriéry ako drevená terasa či okolie bazéna. Zákazníci takúto terasa z dreva Tigerwood mimoriadne obľubujú aj pre svoju vysokú kvalitu, no najmä pre svoju vysokú estetickosť.

INÉ NÁZVY: Goncalo Alves, Astronium spp, brazílske drevo Koa, Zebrawood, Mura, Muiracatiara, Kingwood
PÔVOD: Mexiko, Karibik, Stredná a Južná Amerika
TVRDOSŤ: podľa stupnice JANKA pre vysušený materiál – 2 160 kg
FARBA TIGERWOOD: Zlato-hnedá až červeno-hnedá s nepravidelnými čiernymi a hnedými pruhmi.
ODOLNOSŤ: Veľmi trvanlivé a prirodzene odolné voči hnilobe a hmyzu. Viac ako 30-ročná životnosť.

drevené TERASY, FASÁDY A PLOTY tigerwood

+421 911 070 971

Nezáväzná objednávka: info@zemmco.sk

Zemmco Systems s.r.o. | Zámocká 3, Bratislava 81101 | IČO: 44 020 198 | DIČ: 2022551839 | IČ DPH: SK2022551839

© 2021 Zemmco System, s.r.o. | Všetky práva vyhradené | Ochrana osobných údajov