Drevené ploty, fasády a terasy THERMO JASEŇ

Nádherná kresba jaseňa, ktorá pri tepelnej úprave ešte viac vynikne

Elegantný profil
dreva THERMO JASEŇ

Tepelne modifikované drevo, nazývané tiež thermo drevo, je k dispozícii v Európe od polovice 90. rokov, kde bola thermizácia vyvinutá v severských krajinách ako ekologická alternatíva k tropickým tvrdým drevinám. Tepelné spracovanie pozostáva z umiestnenia dreva v peci a pomalým zvyšovaním teploty na 190 – 210°C sa drevo pečie po dobu niekoľkých hodín. Zabraňuje sa tak praskaniu dosiek pre budúce použitie v exteriéri, preto je tento proces veľmi dôležitý a zvláda ho iba pár výrobcov na svete.

Z dreva THERMO JASEŇ realizujeme terasy, fasády, ploty, ale aj iné stolárske výrobky na mieru.

Farebnosť dreviny
THERMO JASEŇ

Farba dreviny je tmavohnedá, no šednutie tejto dreviny je výrazne rýchlejšie ako pri iných typoch drevín. Drevo sa vďaka pečeniu stáva krehkým a úplne vysušením. Tento proces mení štruktúru drevených buniek, takže je odolné proti vlhkosti a stáva sa rozmerovo stabilné. Rozťahovanie a zmršťovanie je 5 až 10 krát nižšie ako u netermizovaného dreva. Napríklad, ak dáte kus dreva THERMO JASEŇ do vedra s vodou po dobu jedného týždňa spolu s kúskom netermizovaného dreva, tepelne spracovaný výrobok bude absorbovať päťkrát menej vody.

Vyžiadajte si nezáväznú cenovú ponuku

Starostlivosť o THERMO JASEŇ

Prirodzená oxidácia spôsobená ultrafialovým svetlom spôsobí, že podlahová krytina na povrchu zosivie. Na zachovanie prirodzenej farby dreva, ale taktiež na predĺženie jeho životnosti odporúčame použiť špeciálny olej na vonkajšiu drevenú krytinu, napr. transparentný ochranný olej. Renovácia krytiny by sa mala vykonávať dvakrát za rok (pred zimou a po zime).

TERASY, FASÁDY A PLOTY thermo jaseň Z NAŠEJ DIELNE

+421 911 070 971

Nezáväzná objednávka: info@zemmco.sk

Zemmco Systems s.r.o. | Zámocká 3, Bratislava 81101 | IČO: 44 020 198 | DIČ: 2022551839 | IČ DPH: SK2022551839

© 2021 Zemmco System, s.r.o. | Všetky práva vyhradené | Ochrana osobných údajov