Exotické drevené ploty, fasády a terasy IROKO

Exotické drevo IROKO je podobné teakovému drevu, preto sa mu vraví aj africký teak alebo kambala teak

IROKO – Alternatíva mnohých mien k teakovému drevu

Spanish Iroko (Fava Amargossa) je strom, ktorý dorastá do výšky až
50 metrov a rastie vo vlhkých, poloopadavých lesoch tropickej Južnej a Strednej Ameriky. Okrem pomerne dostupnej ceny je výhodou veľmi dlhá životnosť – radí sa do 1. až 2. triedy životnosti. V jednoduchosti to znamená, že výdrž je minimálne 35+ rokov, avšak udáva sa aj počet rokov 50+. K ďalším plusom tejto dreviny patrí tvarová stálosť a odolnosť voči plesniam, vode a drevokazným škodcom. Pri správnej pokládke patrí medzi najstabilnejšie, najspoľahlivejšie a najvýkonnejšie prírodné dreviny na fasády, rovnako tak cenovo patrí medzi ekonomickejšiu triedu. Vďaka jeho vynikajúcemu výkonu v kombinácii s nenápadnou, jemnou estetikou je Spanish Iroko jedným z najrozšírenejších prírodných drevín vo vonkajších priestoroch na svete. Drevo sa obrába pomerne ľahko. Jeho hmotnosť je cca 660 kg na meter kubický.

Spanish Iroko je veľmi odolné drevo voči rozkladu, a preto sa často využíva na vonkajšie použitie, ako sú obklady, drevené fasády a záhradný nábytok. Veľmi obľúbené je aj na vonkajšie okná a dvere.

Fasádny obklad Spanish Iroko má vynikajúce pevnostné vlastnosti v porovnaní s teakom.

Z dreva IROKO realizujeme, fasády, ploty, pergoly, ale aj iné stolárske výrobky na mieru. V ponuke máme rôzne fasádne profily.

Farebnosť dreva spanish IROKO

 

Spanish Iroko s krásnymi farebnými odtieňmi sa vyznačuje formálnou stabilitou a odolnosťou voči poveternostným vplyvom. Je to vhodná alternatíva drevenej fasády dom,  záhradný domček alebo obklad plotu či dekorácia na záhradu. Drevo Spanish Iroko má spočiatku odtieň jemnej žlto-hnedej až hnedej. Slnečné svetlo však po niekoľkých týždňoch spôsobuje stmavnutie dreva, takže sa nádherne mení na tmavohnedý alebo krásne zlatý odtieň. Jadrové drevo má žlto-hnedú farbu s trocha zeleným odtieňom. Po expozícii stmavne. Parenchým okolo ciev mu dodáva pruhovaný vzhľad. Zrno je rovné až nepravidelné, niekedy prepletené. Textúra je hrubá. 

Spanish Iroko (Fava Amargoso) je ušľachtilé juhoamerické drevo s teplou, jantárovou farbou podobnou teaku. Svojou hrejivosťou zdobí priestor všade, kde je inštalovaný, v obytných aj verejných priestoroch, vrátane obkladov, reštaurácií či krčiem a ako súčasť veľkých verejných plôch.

Farebné prevedenia

Vyžiadajte si nezáväznú cenovú ponuku

Prémiová kvalita dreva spanish IROKO

Spanish Iroko je rozmerovo veľmi stabilné terasové drevo. Terasové dosky majú rovnomernú povrchovú textúru, vďaka čomu pôsobia v záhrade veľmi harmonicky. Okrem toho je drevo odolné a trvácne. Ak máte záujem o trvácnu a odolnú terasu prevažne teplých odtieňov jemnej žlto-hnedej až hnedej, IROKO terasové a fasádne dosky sú pre váš vysnívaný projekt ideálnym riešením.

+421 911 070 971

Nezáväzná objednávka: info@zemmco.sk

Zemmco Systems s.r.o. | Zámocká 3, Bratislava 81101 | IČO: 44 020 198 | DIČ: 2022551839 | IČ DPH: SK2022551839

© 2021 Zemmco System, s.r.o. | Všetky práva vyhradené | Ochrana osobných údajov