Ploty, fasády a terasy z exotického dreva CUMARU

Exotická drevina pôvodom z Brazílie patrí medzi najobľúbenejšie voľby zákazníkov pre stavbu terasy

Ploty, fasády a terasy z exotického dreva CUMARU

Ploty, fasády a terasy z exotického dreva CUMARU

 Drevená terasa a fasády z cumaru s vysokou kvalitou

Cumaru patrí medzi najobľúbenejšie dreviny na výstavbu terás. V ponuke máme dosky s najvyššou kvalitou dreviny – Cumaru Champagne, ktoré odporúčame všetkými desiatimi. Cumaru Champagne je známe aj pod názvom brazílsky teak alebo Tonka Nut. Odolnosť dreviny Cumaru je vysoká. Je to drevina s veľmi vysokou životnosťou, nie je potrebná žiadna povrchová úprava. Zaraďuje sa medzi dreviny s najvyššou odolnosťou po IPE.

Tvrdé drevo Cumaru bolo jednou z prvých alternatív exotického dreva k IPE na stavbu terás. Zároveň je druhé najtvrdšie brazílske tvrdé drevo s hodnotením tvrdosti Janka 3 540 a je takmer 3-krát tvrdší ako dub. Určite je ekonomickou voľbou pre váš vonkajší povrch s prémiovou kvalitou. Pre svoju vysokú odolnosť sú drevené terasy z Cumaru veľmi vhodné aj pre veľké komerčné budovy a terasy s vysokou prevádzkou.

Cumaru Champagne je zložená z dvoch druhov dosiek Cumaru Amarelo (Yellow Cumaru) aj Red Cumaru. V doskách je bežné nájsť červenkasté či žlté kúsky. Mnoho dovozcov dnes kupuje zmiešanú farbu Cumaru, ktorá naživo vyzerá fantasticky. Prirodzená farebná variácia a rozsah odtieňov od medovo-hnedej po hnedo-červenú sú skutočne ohromujúce.

Z dreva CUMARU realizujeme drevené terasy, fasády, ploty, ale aj iné stolárske výrobky na mieru.

Farebnosť dreva CUMARU

Drevina Cumaru ponúka širokú hnedú škálu s rôznymi farebnými tónmi. Cumaru Champagne sa vyznačuje farebnými odtieňmi dreva, ktoré sa ťahajú spektrom od zlato-žltých tónov až po krásnu hnedú. Drevina sa vplyvom UV žiarenia postupne farebne zjednocuje do bledohnedej farby. Bez olejovej úpravy následne mení farbu do siva so stále viditeľnou výraznou drevenou kresbou. Na doskách sú bežné bledé rovnobežné pruhy – točité vlákno. Doba zmeny od žlto-hnedej až po výrazne šedú závisí od podnebia a či je terasa krytá alebo priamo vystavená slnečnému žiareniu.

Drevená terasa z exotického dreva Cumaru Champagne má nádherný vzhľad a výborné vlastnosti dreva s farbami od medovohnedej po červenohnedú. Cumaru, známe aj ako brazílsky teak a brazílsky gaštan, je vysoko husté, odolné a všestranné tvrdé drevo. Decking z tvrdého dreva Cumaru Champagne, ktorý sa používa ako terasa z tvrdého dreva aj ako vonkajší fasádny drevený obklad, je tou správnou voľbou, ktorá dodá prvotriednu dlhotrvajúcu krásu akejkoľvek nehnuteľnosti.

Cumaru je často rozdelené do farebných oddelení: svetlé, tiež známe ako štandardné Cumaru, brazílsky teak, Yellow Cumaru alebo Cumaru Amarelo  a druhý odtieň, tmavý, tiež známy ako Red Cumaru, Cumaru,  brazílsky gaštan alebo južný gaštan, ktorý má väčšinu dosiek zafarbených do červena.

Vyžiadajte si nezáväznú cenovú ponuku

Starostlivosť o drevo CUMARU a ŠPECIFIKÁCIE

Prirodzená oxidácia dreviny spôsobená ultrafialovým svetlom mení farbu podlahovej krytiny viac do sivej farby. Na zachovanie prirodzenej farby dreva, ale taktiež na predĺženie jeho životnosti, odporúčame používať špeciálny olej na vonkajšiu drevenú krytinu, napr. transparentný ochranný olej. Renovácia krytiny by sa mala vykonávať dvakrát za rok – pred zimou a po zime. Vďaka svojej výraznej štruktúre a vyššiemu tangenciálnemu zosychaniu sa v priebehu životnosti vyskytujú výrazné mikro-praskliny, otvorené póry a nastáva efekt korýtkovania a krútenia, čo dodáva drevu prirodzený šmrnc. Pre nenáročnú údržbu, odolnosť a neuveriteľnú krásu je drevina Cumaru Champagne výborná voľba. Drevené terasy z exotického dreva Cumaru Champagne sú dostupné za prijateľnú cenu, vďaka čomu sú skvelou voľbou pre každého majiteľa domu, staviteľa alebo firmu. Ponúkame rôzne terasové a fasádne profily.

INÉ NÁZVY: Brazílsky Teak, Zlatý Teak, Južný Gaštan
PÔVOD: Brazília, rovníková Južná Amerika
VZHĽAD: Má červeno-hnedú alebo purpurovo-hnedú farbu so svetlo žlto-hnedými alebo purpurovými pruhmi. Po vystavení na slnku sa postupne sfarbuje do svetlohnedej alebo žlto-hnedej farby. Bieľ je výrazná, úzka a žltohnedá. Lesk je skôr nízky až stredný, vyznačuje sa jemnou štruktúrou s prepojenými vláknami.
TRVANLIVOSŤ: Toto tvrdé drevo má vynikajúcu trvanlivosť a je odolné voči termitom. Je hodnotené ako odolné voči konzervačným prípravkom A beľ je priepustná.

+421 911 070 971

Nezáväzná objednávka: info@zemmco.sk

Zemmco Systems s.r.o. | Zámocká 3, Bratislava 81101 | IČO: 44 020 198 | DIČ: 2022551839 | IČ DPH: SK2022551839

© 2021 Zemmco System, s.r.o. | Všetky práva vyhradené | Ochrana osobných údajov