Prečo sa starať o drevo

Drevo je krásny doplnok na vašu záhradu, no je potrebné sa oň starať, aby si svoju krásu zachovalo čo najdlhšie. Terasy, ploty či fasády sú najčastejšie umiestnené vonku, kde na ne neustále pôsobí počasie a prírodné živly. Vietor, dážď, UV a slnečné žiarenie, prudké zmeny teploty. Všetko toto sa odrazí na kráse dreva. Drevo najčastejšie zašedne, prípadne sa na ňom vytvoria praskliny či trhliny. Aj preto z dreva nielen vytvárame krásne prostredie na vašej záhrade, ale sa oň aj staráme.

Čistenie a revitalizácia dreva

Renovácia drevených terás v 2 etapách:

1. Vyčistenie terasy robíme buď ručne, alebo strojovo a spočíva v hĺbkovom odstraňovaní nečistôt a zašednutého povrchu. Takisto sa odstránia zvyšné časti pôvodných náterov a neželané nečistoty ako riasy alebo prach.

2. Po dôkladnom vyčistení je čas na ochranný náter. Využívame rokmi overené kvalitné prostriedky od špičkových výrobcov. Takéto terasové oleje aplikujeme po dôkladnom vysušení terasy. Terasové oleje tiež obsahujú pigmenty, ktoré drevu prinavrátia pôvodné farebné odtiene. Je však možnosť aj využiť priehľadné oleje bez pigmentu.

Oprava a renovácia dreva

V prípade, že si to terasa vypýta, realizujeme aj opravy ako doplnenie skrutiek, upevnenie uvoľnených dosiek či výmenu poškodených dosiek. Čistenie a renovácie zabezpečí výnimočne dlhú životnosť vašej obľúbenej terase. Ak si trúfate na menšie renovácie sami, radi vám poradíme, ako postupovať či aké nástroje či prostriedky kúpiť.

+421 911 070 971

Nezáväzná objednávka: info@zemmco.sk

Zemmco Systems s.r.o. | Zámocká 3, Bratislava 81101 | IČO: 44 020 198 | DIČ: 2022551839 | IČ DPH: SK2022551839

© 2021 Zemmco System, s.r.o. | Všetky práva vyhradené | Ochrana osobných údajov