Nie je drevo ako drevo a v prípade, že plánujete realizáciu drevenej terasy, mali by ste vedieť, aké sú rozdiely medzi jeho jednotlivými druhmi. Nie každý druh dreva sa totiž hodí aj do exteriéru a na stavbu terasy.

Aby sme vám pomohli lepšie sa zorientovať, pripravili sme pre vás užitočného sprievodcu exotickými druhmi dreva, ktoré sú na tento účel vhodné.

Čo si pri dreve všímať?

Skôr ako urobíte definitívne rozhodnutie, všímajte si parametre jednotlivých druhov. Zaujímať by vás tak mala nielen farba či textúra, ale aj pôvod dreva, spôsob spracovania a jeho tvrdosť. Európske dreviny ako smrek či borovica sú u nás síce dobre dostupné, avšak parametre exotických drevín nedosahujú.

V prípade, že vyberáte drevo na terasu sa práve preto oplatí venovať pozornosť práve exotickým drevinám. Aj medzi nimi sú však zásadné rozdiely. Poďme ale pekne po poriadku.

Postaráme sa o realizáciu vášho vysnívaného projektu z dreva či WPC.

Zemmco Systems s.r.o.

+421 911 070 971

info@zemmco.sk

IPE ako premiant v tvrdosti

Iba ťažko by ste našli tvrdšie drevo ako je IPE. Je veľmi odolné, má vysokú hustotu a z toho vyplýva, že vás poteší aj svojou dlhou životnosťou. Ak sa vám zapáčia jej červeno-hnedé odtiene s prechodmi do bordovej, na stavbu terasy len ťažko nájdete lepšieho adepta.

drevena terasa z dreva IPE

Drevená terasa z dreva IPE

Tigerwood s fascinujúcou kresbou

Drevina Tigerwood si svoje pomenovanie nevyslúžila náhodou. Zaujme vás totiž unikátnou textúrou pripomínajúcou tigriu kožu. Pochádza z Brazílie a vyznačuje sa vysokou odolnosťou voči vlhkosti.

drevo tigerwood

Drevo Tigerwood

 

Garapa, alebo tvrdé brazílske drevo

Z Brazílie pochádza aj ďalšia drevina Garapa, ktorá by nemala ujsť vašej pozornosti, ak si vyberáte drevo na terasu. Okrem toho, že si vás získa svojou vysokou hustotou a odolnosťou, tak vám učarujú aj jej zlaté až zlato-žlté odtiene.

Drevená terasa Garapa

Drevená terasa Garapa

 

Exotické drevo Cumaru

Ak hľadáte ekonomickú alternatívu k drevine IPE s porovnateľnou tvrdosťou, tak určite neprehliadnite drevinu Cumaru označovanú aj ako brazílsky teak.

Letná terasa Cumaru

Letná terasa Cumaru

 

Barmský teak

V našom výbere nemôžeme zabudnúť na výnimočné drevo, ktoré je evergreenom aj v prípade stavby terás. Ide o prémiovú drevinu Barmský teaktypickou štruktúrou a farebnosťou, ktorá sa stane hodnotnou ozdobou vašej terasy. Doprajte teaku dôkladnú starostlivosť a obdarí vás mimoriadne dlhou životnosťou. 

Terasa barmský teak

Terasa barmský teak

 

Drevín vhodných na zhotovenie terasy je samozrejme ešte o niečo viac a radi vás s nimi zoznámime. V prípade, že si vyberáte drevo na terasu, neváhajte sa nám ozvať.