Spravca Liptov


Thermo Jaseň
zemmco logo
Thermo Borovica
zemmco logo

 

Thermodrevo - terasy, fasády, obklady, dlažbyTermodrevo má predlženú životnosť, preto je vhodné na výrobu fasádnych obkladov a prekrytí, ktoré slúžia ako ochrana pred dažďom. Pod vplyvom tepelnej úpravy drevo zmení farbu, ztmavne a zároveň sa stane odolnejším na vlhkosť a vplyvy počasia. Doba trvanlivosti bez impregnácie chemickými prostriedkami je aj 30 rokov. Trvanlivosť termo dreva je dlhšia vďaka procesu rozpadu hemicelulózy pri teplote 212°C. Hemicelulóza je hlavným zdrojom potravy organizmov, ktoré prispievajú k rozpadu a hnilobe dreva. Termo drevo je odolné na väčšinu insektov, ktorí ho napádajú. Na riasy, ktoré rastú na jeho povrchu, však termo drevo odolné nie je. Riasy ale neovplyvňujú jeho kvalitu, neničia ho ani nepoškodzujú, drevo im dáva len mechanické útočisko. Jediným problémom je estetika, no hravo to vyriešime povrchovou záštitou. Termo drevo má väčšiu stabilitu ako tepelne neupravené drevo. Hygroskopsky povedané, drevo po tepelnej úprave menej prepúšťa a viaže vodu. Termodrevo - Thermowood je nezameniteľný materiál, kvalitou a vlastnosťami neportovanateľný s klasickým terasovým drevom, prípadne drevoplastom!


 

HISTÓRIA TermodrevaTechnológiu úpravy dreva ohňom ovládali a po stáročia používali už Vikingovia, aby drevo ochránili a predĺžili jeho životnosť. Drevené koly pri hrozne sú rovnako najprv opálené ohňom a tak zabité do zeme - vydržia tak omnoho dlhšie. Úpravou sa z dreva extrahuje hemiceulóza (mäkké tkanivo) ktorá je potravou pre škodcov a tie potom drevo nenapadajú. Tieto poznatky neskôr priviedlo k dokonalosti fínske združenie výrobcov a spracovateľov dreva, ktorí toto tajomstvo (ako je v tejto altruistickej krajine dobrým zvykom) bezplatne poskytli svetu. Takto sa na svet dostalo termodrevo


VIETE, ŽE... ...pri tepelnej úprave dreva dochádza k typickej zmene jeho farby. Drevo získava atraktívnu karamelovohnedú farbu v celom objeme, podobnú sfarbeniu niektorých tropických drevín, teaku, alebo tuje? ...intenzita farby sa dá ovplyvniť rôznymi teplotami spracovania? Tmavnutie rôznych druhov dreva je dané jeho prirodzenými vlastnosťami. Drevo má po tepelnej úprave typický zápach, podobný karamelu.

POZOR! Termodrevo nie je odolné voči UV žiareniu. Ako prevencia proti farebným zmenám sa odporúča použiť ochranné nátery alebo oleje. Neošetrené termodrevo totiž časom zosivie, ale jeho nižšia vlhkosť zabezpečí výrazne menšiu tvorbu povrchových trhliniek alebo farebných zmien ako u prirodzeného dreva.

Obkladové drevo Tepelne ošetrené (thermowood) fasádne profily, či obklady stien, sú najobľúbenejším stavebným materiálom našich severských priateľov. Pretože po takmer 10 mesačnej zime neostáva veľa času na oddych a vypnutie tak sa ten vzácny čas snažia tráviť inak, než neustálym natieraním drevených stavieb. Preto je ich voľbou thermowood. Aj bez ošetrovania, maľovania, striekania vydrží omnoho dlhšie ako klasický natieraný obklad.

U nás nájdete skutočne širokú paletu thermo smrekových a thermo jaseňových obkladov, v rozličných profiloch. Tak máte skutočne široké možnosti ako skrášliť profil akejkoľvek exteriérovej steny. Od masívnych až 185 mm širokých thermowoodových STH dosiek, po takzvané Rombus profily, na svoje si príde každý. Navyše u niektorých profilov máte možnosť montáže pomocou nerezových klipov, vďaka čomu pôsobí povrch jednoliato.


Chcete dostávať naše aktuálne novinky ?

Prihlásením sa do tohoto formulára budete od nás dostávať novinky!