Spravca Liptov

Thermo Borovica obklad

Fasádny drevený obklad Thermo Borovica v sebe spája výborné vlastnosti za zaujímavú cenu.

Borovica, Thermo Pine – lat. Pinus L., je druhá najpoužívanejšia drevina v Európe. Thermo úpravou, teda tepelnou úpravou pri 195°C / 212°C za prítomnosti vodnej pary, sa jej vlastnosti zlepšujú a jej farba sa mení. Borovica stmavne na tmavohnedú farbu, ktorá je veľmi populárna. Drevo Borovice sa stáva stabilnejšie a odolnejšie voči poveternostným podmienkam.

Ponúkame ho v kvalite AB, a teda obsahuje hrčky a praskliny. Farebné rozdiely medzi jednotlivými lamelami, prípadne farebné rozdiely v rámci jednej lamely, sú povolené a podčiarkujú prírodný charakter fasády. Pri požiadavke na zachovanie pôvodnej farby dreva doporučujeme ošetriť transparentným alebo farebným olejom, prípadne farebnou lazúrou.

Obkladové profily je možné montovať viacerými spôsobmi. Môžete si vybrať montáž konštrukčných hranolov priamo na nosný materiál budovy alebo na už existujúce zateplenie. Na montáž je potrebné použiť drevený konštrukčný hranol s obdobnou životnosťou.

Výhody:

Borovica má krásnu výraznú kresbu a fasáde dodá jedinečný prírodný vzhľad zo Škandinávie aj vďaka prirodzenému obsahu zarastených hrčí. Thermo Borovicu nie je nutné povrchovo upravovať. Vieme ju prifarbiť podľa vašich požiadaviek. Veľkou výhodou je aj rýchla montáž na viacero spôsobov. Ponúka výborný pomer „cena : výkon“.

Radi vám poradíme alebo odporučíme vyškolenú montážnu spoločnosť na realizáciu vašej fasády.Chcete dostávať naše aktuálne novinky ?

Prihlásením sa do tohoto formulára budete od nás dostávať novinky!