Spravca Liptov

SMREKOVEC SIBÍRSKY OBKLADNapriek pôvodu z Ruskej Sibíri, je táto drevina s obľubou označovaná ako „tuzemská“. Fasádne obklady z dreviny Sibírsky smrekovec v sebe zjednocujú krásu prírody s dobrou životnosťou za rozumnú cenu.

Sibírsky smrekovec , Sibirien Larche – lat. Larix Sibirica, rastie, ako je už podľa názvu zrejmé v Sibírskej a severnej časti Ruska. Nakoľko sú v týchto oblastiach veľmi ťažké podmienky nielen pre život ľudí a zvierat, ale aj pre rast stromov, je medziročný prírastok hmoty stromu veľmi malý. Dreviny z tejto oblasti sa preto vyznačujú vysokou hustotou a pevnosťou. Samozrejme vplyv to má aj na samotnú odolnosť dreviny. Je odolnejšia ako Európsky smrekovec, známy tiež pod názvom Červený smrek alebo Smrekovec opadavý. Sibírsky smrekovec sa už po dlhé roky využíva v exteriéri ako stavebný materiál.

Sibírsky smrekovec patrí do triedy odolnosti číslo 3., teda jeho životnosť na vonkajšom prostredí pri kontakte s pôdou je cca 10 – 15 rokov. Nakoľko pri správnej montáži, ako fasádny obklad, je dostatočne odvetraný a chránený proti pôsobeniu plesní a drevokazných húb, jeho životnosť sa aj napriek minimálnej starostlivosti zásadne predlžuje.

Ponúkame ho v kvalite AB, a teda obsahuje hrčky a praskliny. Farebné rozdiely medzi jednotlivými lamelami, prípadne farebné rozdiely v rámci jednej lamely, sú povolené. Pri požiadavke na zachovanie pôvodnej farby doporučujeme ošetriť Smrekovec transparentným alebo farebným olejom prípadne farebnou lazúrou.

Obkladové profily je možné montovať viacerými spôsobmi. Môžete si vybrať montáž konštrukčných hranolov priamo na nosný materiál budovy alebo na už existujúce zateplenie. Na montáž je potrebné použiť drevený konštrukčný hranol s obdobnou životnosťou.

Výhody:

Smrekovec má krásnu kresbu a fasáde dodá jedinečný prírodný vzhľad aj vďaka prirodzenému obsahu zarastených hrčí. Zjednocuje krásu, životnosť a rozumnú cenu. Sibírsky Smrekovec nie je nutné povrchovo upravovať. Vieme ho prifarbiť podľa vašich požiadaviek. Ako fasádny prvok zaručuje ochranu vášho domu pred slnečným žiarením a tiež pred poveternostnými vplyvmi. Veľkou výhodou je aj rýchla montáž na viacero spôsobov.

Radi vám poradíme alebo odporučíme vyškolenú montážnu spoločnosť na realizáciu vašej fasády.Chcete dostávať naše aktuálne novinky ?

Prihlásením sa do tohoto formulára budete od nás dostávať novinky!