Spravca Liptov

OKOUMEAk túžite po skutočnej exotickej fasáde z Afriky obkald Okoume je správnou voľbou.

Drevina Okoume , Ocoume – lat. Aucoumea klaineana, svojim vzhľadom a vlastnosťami pripomína obľúbenú drevinu Meranti. Nižšia cena ju však uprednostňuje na komerčné využitie. Nakoľko sa jedná o takmer 70 m vysoký strom, je jednoduché z kmeňa vybrať dlhé kusy bez akýchkoľvek vád a hrčiek. Milovníci čistých línií si teda prídu na svoje.

Z dreviny sa pôsobením dažďa vyplaví farbivo a vplyvom slnečného žiarenia povrch zoxiduje – „zošedivie“. Pre zachovanie pôvodného vzhľadu preto odporúčame použiť povrchovú úpravu.

Obkladové profily je možné montovať viacerými spôsobmi. Môžete si vybrať montáž konštrukčných hranolov priamo na nosný materiál budovy alebo na už existujúce zateplenie. Na montáž je potrebné použiť drevený konštrukčný hranol s obdobnou životnosťou.

Výhody:

Z vysokého kmeňa je ľahké vybrať dlhé kusy bez akýchkoľvek vád a hrčiek. Jednotlivé dosky majú jednotnú kresbu a preto sú medzi jednotlivými obkladmi iba slabé farebné rozdiely. Veľkou výhodou je aj rýchla montáž na viacero spôsobov. Drevo Okoume nie je nutné povrchovo upravovať. Vieme ho však prifarbiť podľa vašich požiadaviek.

Radi vám poradíme alebo odporučíme vyškolenú montážnu spoločnosť na realizáciu vašej fasády.Chcete dostávať naše aktuálne novinky ?

Prihlásením sa do tohoto formulára budete od nás dostávať novinky!