Spravca Liptov

MERANTITmavo-červený fasádny obklad Meranti dodá vášmu domu neodškriepiteľne exotickú fasádu.

Meranti, Dark Red Meranti – lat. Shorpea spp., je s obľubou celosvetovo využívaná drevina. Jej vlastnosti ju predurčujú na použitie v interiéri napríklad na výrobu drevených Euro okien, ale aj v exteriéri na fasádach budov.

Obklad z dreviny Meranti ponúkame v kvalite natur, teda neobsahuje hrčky ani praskliny. Farebné rozdiely medzi jednotlivými lamelami či farebnosti v rámci jednej lamely sú minimálne. Z dreviny sa pôsobením dažďa vyplaví farbivo a vplyvom slnečného žiarenia povrch zoxiduje – „zošedivie“. Pre zachovanie pôvodného vzhľadu preto odporúčame použiť povrchovú úpravu.

Obkladové profily je možné montovať viacerými spôsobmi. Môžete si vybrať montáž konštrukčných hranolov priamo na nosný materiál budovy alebo na už existujúce zateplenie. Na montáž je potrebné použiť drevený konštrukčný hranol s obdobnou životnosťou.

Výhody:

Pri drevine Meranti nenájdete hrčky, ako u väčšiny ihličnatých drevín, preto jej často zákazníci dávajú prednosť pred ostatnými drevinami. Jednotlivé dosky majú jednotnú kresbu a preto sú medzi jednotlivými obkladmi iba slabé farebné rozdiely. Veľkou výhodou je aj rýchla montáž na viacero spôsobov. Meranti nie je nutné povrchovo upravovať. Vieme ju prifarbiť podľa vašich požiadaviek.

Radi vám poradíme alebo odporučíme vyškolenú montážnu spoločnosť na realizáciu vašej fasádyChcete dostávať naše aktuálne novinky ?

Prihlásením sa do tohoto formulára budete od nás dostávať novinky!