Spravca Liptov

FASÁDY CREATIVE
Kúpou fasádneho profilu Creative ste sa rozhodli pre kvalitu. Aby ste z našich výrobkov mali radosť čo najdlhšie, chceli by sme vám dať niekoľko odporúčaní na montáž a ošetrovanie fasádnych profilov. Aby bola montáž úspešná, postupujte v súlade s týmto návodom a pri plánovaní a realizácii vždy dodržiavajte miestne stavebné predpisy a podmienky. Rešpektujte všetky platné normy ako napr. špecializované normy 01 BDZ/DIN EN 18334 a predpisy príslušných stavebných úradov. Ak sa na fasádu majú osadiť prídavné prvky, napr. markízy alebo striešky, musíte po konzultácii so statikom zvoliť vhodné upevnenie. Pri odchýlkach od pokynov v montážnych návodoch, miestnych stavebných poriadkoch a normách musíte konštrukciu prekonzultovať s výrobcom. Aby ste zabránili poškodeniu materiálov, mali by ste sa od dodania až po montáž, ale takisto počas nej postarať o bezpečné uskladnenie tovaru.

 

Výhody pri používaní fasádnych profilov CREATIVE: Odolnosť proti poveternostným vplyvom, tvarová stálosť, žiadne renovačné intervaly, skrytá montáž vďaka montážnym skobám NATURinFORM, jednoduchá a časovo nenáročná montáž Prehľad výhod fasády NATURinFORM: Okrem voľnosti pri vizuálnom riešení, jednoduchej montáže a dlhej životnosti ponúka závesná fasáda so zadným vetraním aj rôzne ochranné funkcie týkajúce sa tepla, vlhkosti, bleskov a hluku.

 

Vlhkosť, mokro, dážď: Prostredníctvom komínového efektu v priestore zadného vetrania je vďaka difúznemu odporu klesajúcemu v smere zvnútra von zabezpečené odvádzanie vlhkosti vznikajúcej pri stavebných prácach a používaní. Kondenzovaná voda, ktorá sa môže tvoriť za fasádou, je vďaka odstupu fasádnych profilov odvádzaná smerom dopredu. Fasády so zadným vetraním sa považujú za mimoriadne odolné proti prívalovým dažďom. Je to predovšetkým výsledok toho, že pri pôsobení prívalového dažďa je kapilárne prenikanie vlhkosti prerušené vzduchovou medzerou vetraného priestoru a plášť fasády plní funkciu dvojstupňovej izolácie. Výsledkom je príjemná a zdravá klíma v interiéri.

 

Teplo, teplota: Na dosiahnutie optimálnej tepelnej izolácie sa fasáda so zadným vetraním môže kombinovať s individuálnou izoláciou s požadovanou hrúbkou. Týmto spôsobom sa dajú ľahko prekonať požiadavky aktuálnej smernice o úspore energií a umožní sa maximálna možná akumulácia tepla v súvislosti s energetickou náročnosťou telesa stavby. Eliminuje sa aj nekomfortné zohrievanie interiéru v lete.

 

Ochrana proti bleskom: Vďaka použitiu vodivo spojenej kovovej podkladovej konštrukcie sa dá docieliť elektromagnetické odtienenie stavebného objektu. Blesky sa spoľahlivo odvedú do zeme bez poškodenia elektronických zariadení. Okrem toho existuje možnosť realizácie elektricky vodivého plášťa fasády, ktorý je z hľadiska vyhotovenia a nákladov na údržbu maximálne efektívnou ochranou stavebného objektu a elektroniky proti bleskom.Protihluková bariéra: Závesné fasády so zadným vetraním optimalizujú v závislosti od hrúbky izolácie, hmoty plášťa a podielu otvorených škár protihlukový účinok vonkajšej steny so zvýšením stupňa zvukovej nepriezvučnosti až do 14 dB. Hľadáte fasádny systém s dlhou životnosťou, odolný voči poveternostným vplyvom a nenáročný na údržbu? Má vaša fasáda pôsobiť prírodne a zároveň príjemne? Potom určite hľadáte náš nový výrobok CREATIVE. Táto masívna rombická lišta z kvalitného dreveného materiálu sa používa na fasádne systémy novostavieb aj existujúcich stavieb. Fasádna lišta s krycím rozmerom 99 mm alebo 66 mm a štandardnou dĺžkou 4 m alebo 6 m umožňuje nielen vodorovné, ale aj zvislé osadenie. Ponúkame ju v exkluzívnych farbách dub, jantár, gaštan a grafitová sivá a na požiadanie aj vo všetkých našich špeciálnych farbách. Model Creative si vás získa nielen vizuálne vďaka svojej patentovanej, individuálnej štruktúre dreva s prírodne pôsobiacimi farebnými prechodmi. Povrch je odolný voči poveternostným vplyvom a pritom nenáročný na ošetrovanie a údržbu. V kombinácii s príslušnou tepelnou izoláciou sa rombická lišta používa na závesné fasádne systémy so zadným vetraním.

 

WPC pochádza z anglického “Wood Polymer Composite” (materiál kombinujúci drevo a polymér) a má toto zloţenie: 70% drevených vláken z borovice a smreku, cca 30% zdravotne nezávadného PE, UV stabilizátory a pigmentov.

Sme oficiálny predajcovia WPC produktov NATURinFORM pre Slovenskú Republiku.

 


WPC ploty a obklady naturinform

Chcete dostávať naše aktuálne novinky ?

Prihlásením sa do tohoto formulára budete od nás dostávať novinky!