Spravca Liptov

KANADSKÝ ČERVENÝ CÉDERObklad Kanadský červený Céder je obľúbený pre vynikajúcu odolnosť a prirodzenú krásu.

Drevo z kanadského červeného Cédra, Western Red Cedar – lat. Thuja Plicata, sa vyznačuje vynikajúcou odolnosťou voči poveternostným podmienkam – dažďu, plesniam aj drevokazným hubám. Táto odolnosť je daná vysokým obsahom prírodných olejov, ktoré získava z pôdy vo Vancouverskej oblasti v Kanade, kde tento strom rastie.

Kým v prevední Clear No. 2 má obklad minimum malých zarastených hrčiek (max. do 10 % dodaného množstva), Knotty Grade vyzdvihuje prirodzený vzhľad dreva a preto zarastené hrčky obsahuje. Z dreviny sa pôsobením dažďa vyplaví farbivo a vplyvom slnečného žiarenia povrch zoxiduje – „zošedivie“. Pre zachovanie pôvodného vzhľadu preto odporúčame použiť povrchovú úpravu.

Obkladové profily je možné montovať viacerými spôsobmi. Môžete si vybrať montáž konštrukčných hranolov priamo na nosný materiál budovy alebo na už existujúce zateplenie. Na montáž je potrebné použiť drevený konštrukčný hranol s obdobnou životnosťou.

Výhody:

Veľkou prednosťou je vysoká odolnosť materiálu voči poveternostným podmienkam, drevokazným hubám a plesniam. Jednotlivé dosky majú výraznú kresbu a farebné rozdiely medzi profilmi sú povolené. Môžete si vybrať prevedenie s prirodzenou kresbou dreva s minimálnym obsahom hrčiek alebo rustikálny vzhľad s obsahom zarastených hrčiek. Veľkou výhodou je aj rýchla montáž na viacero spôsobov. Pero drážka je aj na krátkej strane obkladu, čo poskytuje možnosť nadpájania aj mimo konštrukčných hranolov. Céder nie je nutné povrchovo upravovať, drevo časom prirodzene zosivie. Vieme ho prifarbiť podľa vašich požiadaviek.

Radi vám poradíme alebo odporučíme vyškolenú montážnu spoločnosť na realizáciu vašej fasády.Chcete dostávať naše aktuálne novinky ?

Prihlásením sa do tohoto formulára budete od nás dostávať novinky!